KONTAKT: tetkapernikarka@seznam.cz

Červenec 2011

Bomboniéra

24. července 2011 v 14:25 Dorty

Pro kuchařku

24. července 2011 v 14:24 DortyDětský s ježkama

24. července 2011 v 14:21 Dorty


Tatrankové kuličky

24. července 2011 v 14:18 Drobné cukroví
Ingredience:
Piškoty,citronová kůra i šťáva,rum,lískooříškové tatranky,podle chuti přisladit,kousek másla,na obalení šupinky z bílé čokolády.
Postup:
Piškoty dozdrtíme válečkem,tatranky nastrouháme,přidáme ostatní suroviny a vytvoříme hmotu takové konzistence,aby se daly tvarovat kuličky,ty obalujeme v čokošupinkách a vkládáme do papírových košíčků.Necháme vychladit.


Pomerančové kuličky

24. července 2011 v 14:16 Drobné cukroví
Upečený piškot,který jsme nespotřebovali,nebo se můžou použít i piškoty,rozdrobíme,pokapeme rumem a pomerančovou šťávou nebo sirupem,přidáme kousek másla-může být i zbytek máslového krému a na kostišky pomerančovou kandovanou kůru.Vytvoříme hmotu,z které tvoříme kuličky a obalíme je v kokosu.Můžeme vložit do papírových košíčků.

Dortíky s perníkovou náplní

24. července 2011 v 14:15 Drobné cukroví
Ingredience:
na těsto na dortíčky-21 dkg hladké mouky,14 dkg hery,7 dkg moučkového cukru,6 dkg mletých ořechů,lžíce kakaa,trochu skořice,žloutek.
na náplň-1 balíček rumových cukrových perníčků,rum,máslo a piškoty.
na dohotovení-čokoládová poleva,čokoládové zdobení,marmeláda-v tomto případě višňová.

Postup:
Vypracované těsto ze všech ingrediencí necháme chvíli odpočinout,potom vyválíme a vykrajujeme kolečka,v předehřáté troubě upečeme.
Polovinu koleček potřeme rozpuštěnou čokoládou a posypeme zdobením,necháme zaschnout.
Perníčky nastrouháme nahrubo,přidáme rozdrcené piškoty,přidáme rum a máslo-vypracujeme hmotu,kterou dáváme mezi upečená kolečka.Každé kolečko před slepením potřeme marmeládou a přitiskneme k sobě.