KONTAKT: tetkapernikarka@seznam.cz

Duben 2014

Mazanec s kandovaným ovocem

19. dubna 2014 v 23:53 | tetkapernikarka |  Recepty

Ingredience:
50 g kandovaného ovoce-mix,kostka droždí-42 g,750 g hladké mouky,150 g cukru krupice,100 g oleje,2 vajíčka,300 ml vlahého mléka,citronová kůra.
Dále rozšlehané vajíčko na potření a na posypání mandlové lupínky.

Postup:
Do mísy robotu nasypeme mouku a uděláme důlek.Rozdrobíme droždí a nalejeme vlahé mléko-asi 100 ml a přidáme cukr.Po vzejítí kvásku přidáme zbytek mléka.Přidáme vše ostatní-vajíčka,olej a po zapnutí robotu přisypáváme mouku s citronovou kůrou.Necháme dobře vymísit a nakonec přidáme kandované ovoce.Po zapracování necháme kynout.
Těsto přendáme na vál,rozdělíme na dvě části a utvoříme mazance,které uložíme na plech vyložený pečícím papírem a necháme ještě chvíli nakynout.Potom potřeme rozšlehaným vajíčkem ,střed nařízneme do kříže a posypeme mandlovými lupínkami.Upečeme v předehřáté troubě na 180 °C.

Zdroj: Vlasta-Cestičky sem a tam-upraveno


Rumové řezy s lískovými oříšky

19. dubna 2014 v 23:52 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
1 máslo,400 g cukru krupice,100 ml rumu,3 lžíce tmavého kakaa,4 vajíčka,2 dcl dětské krupice,180 g hladké mouky,prášek do pečiva,lískové oříšky nastrouhané na lupínky.

Postup:
Máslo v míse rozpustíme,přidáme cukr a kakao,necháme prohřát,až je cukr téměř rozpuštěný a přidáme rum.Z promíchané hmoty odděláme 2 dcl do skleničky.Do zbytku přidáme vajíčka,krupici i hladkou mouku s práškem do pečiva.Nalijeme na připravený plech a upečeme v předehřáté troubě.Ihned po upečení propícháme špejlí a nalijeme oddělanou hmotu,kterou roztíráme po celé ploše a nakonec posypeme lupínkami z oříšků.Nakrájíme na řezy.Tvarohové bábovky s rozinkami a oříšky

19. dubna 2014 v 23:49 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
500 g cukru krupice,2 vaničky polotučného tvarohu,320 g hery,400 g dětské krupičky,8 vajíček,1 a půl prášku do pečiva,50 g rozinek,2 lžíce rumu,velká hrst lupínků z lískových oříšků.
Dále sádlo a jemně přesátá strouhanka na formy a moučkový cukr na posypání po upečení.

Postup:
Cukr,heru a žloutky ušleháme v robotu do hladké pěny.Po ušlehání přidáváme tvaroh,necháme pěkně promíchat.Dále pak krupičku s práškem do pečiva,rozinky,které jsme si předem namočili do rumu-přidáme i s rumem.Přisypeme lupínky z lískových oříšků a nakonec vmícháme lehce ušlehaný sníh z bílků a nalejeme do připravených bábovkových forem.
Upečeme v předehřáté troubě pozvolna,asi na 180 °C.Upečené posypeme mouškovým cukrem.Mrkvová bábovka s lískovými oříšky

13. dubna 2014 v 19:50 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
210 g na jemno nastrouhané mrkve,210 g moučkového cukru,1 balíček vanilky,130 g na plátky nastrouhaných lískových oříšků,100 g strouhanky,50 g hrubé mouky,6 vajíček,2 lžíce rumu,z půlky omytého citronu nastrouhaná kůra.
Dále tuk a hrubou mouku na formu a moučkový cukr na posypání bábovky po upečení.

Postup:
Žloutky dáme do mísy a spolu s moučkovým cukrem třeme do husté a hladké pěny.Mezitím si nastrouháme mrkev.Tu přidáme do již utřené pěny spolu s vanilkovým cukrem.Dále postupně přidáváme připravené ingredience : lískové oříšky,rum,strouhanku i hrubou mouku,citronovou kůru a nakonec vmícháme i ušlehaný sníh z bílků.
Umíchanou hmotu nalijeme do vymazané a vysypané formy a upečeme v předehřáté troubě na 200 °C.Upečené vyklopíme na mřížku a po vychladnutí pocukrujeme.Pak už jen dobrou chuť :-)

Poznámka:
Těsto jsem rozdělila a upekla bábovku menší a menší srnčí hřbet.Pro vinaře

9. dubna 2014 v 20:31 | tetkapernikarka |  Dorty

S dinosaurem

5. dubna 2014 v 21:27 | tetkapernikarka |  Dorty