KONTAKT: tetkapernikarka@seznam.cz

Červenec 2014

Pudinkový pohár s ostružinami a piškoty

29. července 2014 v 22:55 | tetkapernikarka |  Recepty
Rybízový pohár s tvarohovým krémem

29. července 2014 v 22:50 | tetkapernikarka
Kynutý koláč s rybízem a tvarohem

10. července 2014 v 23:22 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
200 ml mléka, 100 ml oleje, 3 lžičky cukru krupice, 3 balíčky vanilkového cukru, 1 vajíčko, půl kostky droždí, špetka soli, hladká mouka dle potřeby-asi 300 g, vanička polotučného tvarohu,červený rybíz.
Na posypku: 2 hrstky polohrubé mouky, hrst moučkového cukru, kousek másla.

Postup:
Do vlahého mléka nadrolíme droždí,přidáme cukr krupici a chvíli necháme stát.Až droždí vzejde,přidáme 1 vanilkový cukr,olej,vajíčko a trochu mouky,promícháváme.Dáme špetku soli a mouky tak,aby se těsto pěkně dalo na koláčové formě rozetřít až k okrajům.Formu máme vytřenou sádlem.Těsto necháme trochu nakynout.
Mezitím si umícháme tvaroh se 2 balíčky vanilkového cukru.Připravíme si i posypku.
Umíchaný tvaroh natřeme na koláč,necháme okraj volný a posypeme kuličkami rybízu a připravenou posypkou.Vložíme do předehřáté trouby ( 190°C) a upečeme.Koťátka

10. července 2014 v 23:06 | tetkapernikarka |  Z mé zahrádky
Letní malinový dort

3. července 2014 v 19:35 | tetkapernikarka |  Recepty

Ingredience:
na korpus-3 vajíčka, 3 vrchovaté lžíce polohrubé mouky, 3 vrchovaté lžíce krystalového cukru,kakao, špetka prášku do pečiva, pár kapek oleje.
na krém-1 vanička polotučného tvarohu, 1 kelímek zakysané smetany, 1 balíček vanilkového cukru.
dále-1 balíček malinového pudinku, 500 ml mléka, lžíce cukru, 1 balíček vanilkového cukru, maliny, popřípadě šlehačka na ozdobení.

Postup:
Vajíčka s krystalovým cukrem ušleháme do husté pěny.Dáme pár kapek oleje a promícháváme.Přidáme mouku s práškem.Těsto si rozdělíme na dvě části a do jedné přidáme na obarvení kakao.Těsto pak vkládáme lžící do připravené dortové formy (vymazané tukem a vysypané hrubou moukou) od středu formy, střídavě-světlá,tmavá...do vypotřebování těsta.
Formu vložíme do vyhřáté trouby a upečeme.
Mezitím si připravíme tvarohový krém,tvaroh,smetanu i vanilkový cukr umícháme a krém můžeme dát chvíli do lednice.
Až máme korpus upečený a vychladlý,potřeme tvarohovým krémem.Maliny naskládáme nejdřív po obvodu a potom i po celé ploše.Znovu můžeme dát chladit.
V trošce mléka rozmícháme pudinkový prášek, zbytek mléka s cukry dáme vařit a obvyklým způsobem pudink uvaříme.Po uvaření chvíli promícháváme a tím i mírně vychladíme.Potom opatrně nalejeme a rozetřeme na korpus a necháme zatuhnout.Dozdobíme.

Poznámka: Pudinku i tvarohové hmoty je víc,použila jsem ještě na malinové poháry.