KONTAKT: tetkapernikarka@seznam.cz

Leden 2015

Simpsonovi

30. ledna 2015 v 15:29 | tetkapernikarka |  Dorty

Dortíčky pro Marci

25. ledna 2015 v 14:57 | tetkapernikarka |  Dorty

Mandarinkové muffiny

18. ledna 2015 v 21:24 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
200 g jemného krystalového cukru, 150 g změklého másla, 3 vajíčka, 1 vanička polotučného tvarohu, 190 g dětské krupice, větší půlka prášku do pečiva, kompotované mandarinky - 312 g.
Dále na dozdobení: troška krému nebo marmelády a kousek potahové hmoty Smartflex Velvet.

Postup:
Cukr,máslo a žloutky dáme do mísy a utřeme do hladké pěny.Potom přidáme tvaroh,z bílků ušlehaný sníh a po lžících vmícháváme krupici s práškem do pečiva.Úplně nakonec přidáme přecezené mandarinky,ty se lehkým mícháním rozkouskují a to je okamžik,kdy máme hotovo a těsto můžeme dávat do formy na muffiny.Pečeme v předehřáté troubě na 200 °C.
Po vychladnutí můžeme dozdobit : z modelovací hmoty vytvoříme ozdůbky,přilepíme krémem,nebo marmeládou a vložíme do papírových košíčků.
Poznámka:Těsto vyšlo i na malou bábovičku.Roláda s karamelovým krémem

18. ledna 2015 v 21:18 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
5 vajíček, 5 lžic cukru krupice, 5 lžic polohrubé mouky, pár kapek oleje, špetku prášku do pečiva, višňová marmeláda, kokos, karamelový krém.

Postup:
Celá vajíčka s cukrem vyšleháme v robotu do husté pěny.Zmírníme rychlost šlehání a dáme pár kapek oleje - necháme chvíli promíchávat.Potom přidáme mouku se špetkou prášku do pečiva a takto připravenou hmotu rozetřeme na plech vyložený pečícím papírem.Upečeme v předehřáté troubě na 200°C. Upečené hned teplé srolujeme i s papírem do rolády,po chvíli rozvineme a zase zavineme.Potom odstraníme papír a srolované necháme vychladnout.
Naplníme karamelovým krémem ( do utřeného másla po lžících vešlehat zkaramelizované salko)
Celou roládu pak natřeme višňovou marmeládou a obalíme v kokosu.

Pro Pepíčka

16. ledna 2015 v 22:25 | tetkapernikarka |  Dorty

Než odstrojím stromeček

16. ledna 2015 v 21:26 | tetkapernikarka |  Moje Tvorba
Mnozí už máte možná stromeček odstrojený,já se na to chystám zítra.Chtěla bych vám ten náš ještě ukázat v plné kráse :-)
Po pětadvaceti letech byla u nás ve zdobení změna.Perníčky,které byly na stromečku opravdu každý rok,jsem tentokrát bohužel nestihla.Nahradily je proto ozdoby háčkované.
Přidávám i pár fotek z naší vánoční atmosféry :-)
A na poslední fotce - i když malinko dřív,než se stromečky rozzářily - vám ukáži ten nejkrásnější dáreček,co jsme mohli dostat :-) :-) :-)Novoroční s brusinkami a švestkami

1. ledna 2015 v 22:46 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
200 g Hery, 150 g jemného krystalového cukru, 90 g moučkového cukru, 1 balíček vanilky, 2 kostky - po 250 g tvarohu, 5 vajíček, 100 g hrubé mouky, 150 g dětské krupice, 1 balíček prášku do pečiva, 40 g sušených švestek, 30 g sušených brusinek.
Na vymazání formy sádlo a hrubou mouku,cukr na pocukrování upečené bábovky.

Postup:
Do mísy robotu nakrájíme změklou heru, přidáme cukr krystal,moučkový i vanilkový.Vajíčka oddělíme od bílků a žloutky přidáme do mísy.Vše utřeme do pěny.
Mezitím si nakrájíme sušené švestky na plátky a ušleháme sníh z bílků.Do mouky a krupice přidáme prášek do pečiva a spolu promícháme.
Do utřeného těsta po kouscích přidáváme tvaroh a na nižší obrátky stále promícháváme.Dále přidáváme střídavě mouku s krupicí a ušlehaný sníh z bílků.Úplně nakonec vmícháme sušené švestky i brusinky.
Lžící vkládáme těsto do připravené formy,urovnáme a v předehřáté troubě,asi na 190 °C upečeme.Bábovku vyklopíme na mřížku,necháme vychladnout, pocukrujeme a pak už jen dobrou chuť :-)