KONTAKT: tetkapernikarka@seznam.cz

Únor 2015

Roláda ve višňovočokoládovém kabátku

28. února 2015 v 13:36 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
5 vajíček, 5 lžíc cukru krupice, 5 plných lžíc polohrubé mouky, pár kapek oleje, špetička prášku do pečiva.
Dále: višňová marmeláda, kvalitní čokoláda, višně naložené v alkoholu.
Na krém: 1 máslo, 1 plechovka Salka uvařená na karamel.

Postup:
Do mísy robotu rozklepneme všechna vajíčka, přidáme cukr a necháme vyšlehat na hustější pěnu.Potom zmírníme rychlost a přidáme pár kapek oleje.Po promíchání přidáváme postupně po lžících polohrubou mouku,nakonec špetičku prášku do pečiva.
Vylejeme na plech vyložený pečícím papírem,rozetřeme a upečeme ve vyhřáté troubě na 200°C.Upečené hned teplé stočíme i s papírem do rolády-rozmotáme-několikrát opakujeme.Potom papír odstraníme a roládu necháme stočenou vychladnout.
Máslo vyšleháme se zkaramelizovaným salkem a roládu tímto krémem naplníme.Do středu rolády vložíme vypeckované alkoholové višně.
Takto připravenou roládu potřeme bohatě višňovou marmeládou a obalíme ve kvalitní strouhané čokoládě.
Dle své fantazie můžeme roládu přizdobit.Mandlové smaženky

24. února 2015 v 17:09 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
230 g hladké mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 1 balíček vanilínového cukru, špetka soli, 1 vanička polotučného tvarohu, 3 vajíčka, 6 lžíc mléka, 3 lžíce likéru Kávová mandle, 20 ks neloupaných a na plátky nastrouhaných mandlí,moučkový cukr na posypání hotových smaženek a olej na smažení.

Postup:
Do mísy dáme vajíčka,tvaroh,mléko,likér a umícháme v hladkou kašičku.Potom přidáme smíchané sypké suroviny-mouku,prášek do pečiva,vanilínový cukr,sůl.Přidáme i připravené mandle.Vše spolu promícháme.
Na pánvi rozpálíme olej a lžící vkládáme kousky těsta,vidličkami otáčíme a usmažené potom moučkovým cukrem pocukrujeme.Tvarohové mramorované srdce

15. února 2015 v 21:34 | tetkapernikarka |  Recepty
Ingredience:
350 g cukru krystalu,1 balíček vanilinového cukru, 240 g másla, 200 g dětské krupice, 100 g hladké mouky, 6 vajíček, špetička soli, celý prášek do pečiva, hrstka strouhaného kokosu, 2 lžíce kakaa, 2 kostky tvarohu.
Dále sádlo a kokos na formu a moučkový cukr na posypání.

Postup:
Do robotové mísy nasypeme cukr krystal i balíček vanilinového cukru.Nakrájíme změklé máslo a přidáme žloutky.Necháme vymíchat do pěny.
Krupici,mouku,kokos a prášek do pečiva smícháme a necháme si stranou připravené.Mezitím,co se nám tře máslo s cukrem a žloutky,ušleháme si z bílků a špetičky soli sníh.
Dále přidáváme do ušlehaného másla tvaroh a stále promícháváme.Potom přidáváme po lžících sypkou směs,střídavě s ušlehaným sněhem.
Nakonec do poloviny hmoty přidáme kakao a do připravené formy těsto vkládáme lžící,vždy jednu světlou a jednu kakaovou,až do vypotřebování.
Upečeme v předehřáté troubě 200-220°C.Upečené pocukrujeme.Pro Markétku s myškou

7. února 2015 v 13:07 | tetkapernikarka |  Dorty